Urządzanie sypialnie to nie lada wyzwanie – malowanie ścian, wybieranie mebli oraz dodatków. Jednak pamiętajmy, że pomieszczenie to powinno cechować się spokojem, dlatego zadbajmy o to, aby wystrój nas wyciszał. Dodatkowo nie zapominajmy, że to również miejsce relaksu, a więc i warto wyposażyć je w odpowiedni łóżko oraz prawidłowo dopasowany materac. Jednak co w przypadku, gdy cierpimy na ostre bóle pleców lub posiadamy wady postawy? 

Charakterystyka materaca medycznego

Wiele się o nich słyszy, jednak czy wiadomo o nich coś więcej? W końcu rola materacy medycznych jest niezwykle duża w porównaniu do zwykłych materacy, zwłaszcza dla osób starszych oraz tych cierpiących na przewlekłe schorzenia kręgosłupa. Wiążą się one z bólem pleców oraz kręgosłupa, co często nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Jednak czym tak naprawdę są te materace? Otóż materace medyczne w czasie produkcji przechodzą liczne testy pod kątem bezpieczeństwa dla zdrowia, a uzyskane właściwości prozdrowotne zostają potwierdzone certyfikatem jakości. Cechują się:

  • Materace medyczne Hilding - sprawdź dostępność na wyspani.euidealnym dopasowaniem do kształtów ciała, a tym samym i prawidłowo stabilizują kręgosłup,
  • wysokim poziomem wygody,
  • antyalergicznością cechującą nie tylko wkład, ale także i pokrowiec, który można ściągnąć i wyprać,
  • właściwościami przeciwodleżynowymi sprawiające, że materac podpiera ciało w odpowiedni sposób, nie wywołując przy tym ucisku, która wpływa na przepływ krwi,
  • 7 strefami twardości, dzięki któremu każda część naszego ciała jest prawidłowo wspierana.

Odpowiedni materac medyczny, może stanowić również formę profilaktyki przy chorobach kręgosłupa lub być używanym w celu zapobiegania powstawania wad postawy na wczesnym etapie.

Materace Hilding od SleepingExpert

Jedną z najbardziej rekomendowanych firm na rynku jest Hilding Anders, która produkuje wiele rodzajów materacy, w tym materace medyczne. Posiadają one wszystkie z wyżej wymienionych cech i potrafią ulżyć osobom schorowanym w cierpieniu. Do takich materacy zaliczyć można Hilding Salsa, Hilding Pasodoble czy Hilding Fandango. Wysokiej jakości materace Hilding dostępne są u polskiego dystrybutora, jakim jest firma funkcjonująca od jesieni 2006 roku, czyli SleepingExpert. Dynamicznie rozwijający się dystrybutor posiada nie tylko głowę pełna pomysłów, jak tu ułatwić nam życie oraz poprawić jakość snu, ale także i wiedzę oraz ważne w dzisiejszych czasach doświadczenie. Ponadto zakupu można dokona za pośrednictwem strony internetowej wyspani.eu lub w sklepie stacjonarnym w np. Poznaniu czy Kielcach.

Materace o statusie wyrobu medycznego to wyjątkowe produkty, które pomagają nam w codziennych trudach związanych z chorobą. W świetny sposób minimalizują dolegliwości oraz pozwalają na komfortowy odpoczynek. Takie materace są również łatwo dostępne, ponieważ nabyć je można poprzez rodzimą firmę SleepingExpert w niebywałe prosty sposób.