Chcesz zatroszczyć się o swój zdrowy i komfortowy sen? Wybierz materace ekologiczne, które jednocześnie wpływają na jakość wypoczynku, lecz również nie wpływają negatywnie na nasze środowisko. 

Sen – dlaczego jest istotny?

Zacznijmy od tego, dlaczego w ogóle jest tak istotne, aby rzeczywiście móc się wyspać. Pamiętajmy, że nasza nocna regeneracja przekłada się na funkcjonowanie prawie całego naszego organizmu. To właśnie wtedy, mikrouszkodzenia, które powstały w ciągu dnia, mogą się regenerować! Dodatkowo jest to czas na relaks: zarówno dla ciała, jak i umysłu, a to dlatego, że gdy śpimy, rozładowywany jest stres, zmniejsza się poziom kortyzolu, czyli właśnie hormonu stresu. Dodatkowo, gdy wypoczywamy, zapamiętujemy informacje, które przyswajaliśmy w ciągu całego dnia – dlatego na przykład bardzo istotne jest, żeby wypocząć noc przed egzaminem. Spokojnie przespana noc zmniejsza także ryzyko wystąpienia stanów depresyjnych czy tak zwanych „huśtawek nastroju”. Przemęczeni jesteśmy też bardziej rozdrażnieni i bardzo łatwo jest nas wyprowadzić z równowagi. Dlatego też pamiętajmy, że szczególnie istotne jest, żeby postawić na materac ekologiczny dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb!

Hilding Gejzer: czy warto?

Materace ekologiczne w trosce o zdrowy sen - poznaj Hilding GejzerNaszym zdaniem bez dwóch zdań warto! A to za sprawą jego licznych właściwości. Możemy między innymi wspomnieć, że wypełnienie zostało wyprofilowane w aż siedem różnych stref twardości. Oznacza to, że poszczególne części materaca bardzo indywidualnie reagują na nacisk, który jest na niego wywierany. Inaczej podpierana jest na przykład głowa, barki czy też nasze uda, co pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, wygodę, a także przyśpiesza regenerację. Warto jest też zwrócić uwagę na pokrowiec EcoGreen, który całkowicie nadaje się do ponownego przetworzenia. Jednocześnie jest on bardzo przyjemny w dotyku i elastyczny – dostosowuje się do kształtu naszego ciała i zapewnia prawdziwy komfort. Co ważne, możemy wyprać go szybko w pralce w aż 60 stopniach, co pomoże nam pozbyć się grzybów i bakterii. Do tego też wspomnijmy, że wystarczy tylko odwrócić dany model, żeby móc zmienić jego twardość! Całość umieszczono w opakowaniu, które w dużej mierze zostało stworzone z recyclingu.

Przekonaj się, że to opcja dla Ciebie!

Dla kogo będzie to świetna opcja? Naprawdę dla wielu osób! Chociażby wymienić możemy tutaj pary, pomiędzy którymi występuje duża różnica wagowa – dzięki wysokiej elastyczności punktowej powierzchnia indywidualnie reaguje na nacisk. Wskazany materac ekologiczny również jest bardzo stabilny, dlatego jest strzałem w dziesiątkę dla osób, które mierzą się z dolegliwościami bólowymi, seniorów czy też osób cięższych. Stawiając na Hilding Gejzer na pewno będziemy mogli cieszyć się utrzymaniem naszego ciała w prawidłowej pozycji przez całą noc.

Hilding Gejzer to świetna opcja dla wielu z nas! Naszym zdaniem warto jest postawić na materace ekologiczne, które zapewnią nam zdrowy i komfortowy sen!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/