W dzisiejszych czasach coraz częściej mówi się o tym, jak ważny jest zdrowy sen. Definiuje się go, jako wysokiej jakości i odpowiedniej długości wypoczynek, po którym budzimy się pełni sił i w dobrym humorze. Jednak wyróżnia się wiele czynników, które zarówno pozytywnie, jak i negatywnie wpływają na sen. Właśnie dlatego warto zapoznać się z zasadami higieny snu. Czym one są oraz jak wpływają na nasz wypoczynek? 

Czym jest higiena snu? 

Higiena snu to nic innego, jak nawyki i zachowania, które poprawiają efektywność naszego snu. Wymienić tutaj można wiele kwestii, w tym spożywanie lekkostrawnej kolacji na trzy godziny przed położeniem się do łóżka. Metabolizm wieczorem zwalnia, przez co cięższe potrawy nie są w całości trawione, a resztki zalegają w żołądku, obciążając go i zmniejszając jakość snu. Równie ważna jest aktywność fizyczna, która pozwala na zmęczenie organizmu i przyczynia się do znaczącego pogłębiania wypoczynku. Do pozostałych kwestii zaliczymy:

  • wyeliminowanie alkoholu, papierosów i kofeiny w godzinach wieczornych,
  • stworzenie odpowiedniego klimatu w sypialni, czyli zadbanie o prawidłową temperaturę i wilgotność powietrza,
  • zrelaksowanie się przez sen,
  • stworzenie komfortowych warunków do spania, poprzez np. materac dobry na sen.

Jak materac wpływa na jakość snu? 

Jak zadbać o jakość snu? Poznaj zasady higieny snu! Materac do spania to wysokiej jakości produkt, stworzony specjalnie w celu zapewnienia nam komfortowego wypoczynku. Z uwagi na to, wyróżnia się innowacyjną budową, która gwarantuje najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Dzięki temu możliwe jest nie tylko wsparcie sylwetki, ale także i kręgosłupa, co znacząco zmniejsza ryzyko powstawania wad postawy. Z uwagi na to, w korzystny sposób wpływa na jakość i długość naszego snu. Co więcej, zarówno wąski materac do spania 100×200, jak i szerszy – 200×200 charakteryzują się:

  • właściwościami antyalergicznymi,
  • siedmioma strefami twardości,
  • optymalną wentylacją wypełnienia.

Jak zapewnić sobie komfortowe warunki w czasie snu?

Oprócz materaca wyróżnić można wiele produktów i akcesoriów do sypialni, które w korzystny sposób wpływają na jakość snu. Wśród nich wyróżnia się, chociażby kołdra, poduszka, stelaż pod materac i ochraniacz. Ostatnia kwestia odpowiada za zachowanie materaca w czystości, uniemożliwia wnikanie do wnętrza kurzu, a także zabezpiecza go przed zalaniem, np. herbatą. Ochraniacz na materac najlepszy jest wówczas, gdy wyróżnia się takimi cechami, jak wodoodporność, antyalergiczność i przeciwność.

Sen stanowi pierwotną potrzebę fizjologiczną, na którą średni każdy z nas przeznacza około ⅓ swojego życia. Z uwagi na to, warto już dziś zadbać o komfortowe warunki do wypoczywania, które zapewnić może jedynie odpowiednio dopasowany materac!

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/