Urządzając lub remontując sypialnię, wielu z nas zastanawia się, w jakie łóżko zainwestować – zwykłą wersalkę czy ramę wyposażoną w materace do spania. Każdy z tych elementów ma inną funkcję oraz oferuje zróżnicowany komfort. W co zatem warto wyposażyć sypialnię oraz jak poszczególne elementy wpływają na jakość snu? 

Wersalka – jak wpływa na jakość i komfort snu? 

Wersalka to uniwersalny mebel, na którym możemy spędzać leniwe popołudnie przed telewizorem, przyjmować gości lub się zdrzemnąć. Jednak, pomimo faktu, iż najczęściej spotkać ją można w sypialni, to wielu z nas postanawia spędzać na niej również nocy. Czy jest to dobry wybór? Jak się okazuje, nie bardzo a wszystko z uwagi na jej cechy. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że wersalka nie jest w stanie dopasować się do naszej wagi, przez co często nie wspiera w prawidłowy sposób kręgosłupa. Doprowadza to do niewysypiania się, a także porannych sztywności kark czy dolegliwości bólowych związanych z kręgosłupem. Ponadto, gromadzi kurz – w swoim wnętrzu oraz na powierzchni, stwarzając nieprzyjazne środowisko dla alergików. Wersalka nie została stworzona z myślą o zapewnieniu zdrowego i higienicznego wypoczynku tak jak materace Fit.4.Sleep. A czym one się wyróżniają?

Materace Fit.4.Sleep – czym się wyróżniają? 

Spanie na kanapie a jakość snu - dlaczego warto zamienić ją na materace Fit.4.Sleep?Produkty do spania od Fit.4.Sleep wyróżniają się licznymi cechami oraz właściwościami, dzięki którym w korzystny sposób wpływają na jakość snu. Do nich zaliczyć można:

  • dwie twardości,
  • siedem stref twardości,
  • dwa rodzaje wypełnienia – piankę lub sprężyny kieszeniowe,
  • właściwości antyalergiczne,
  • optymalną wentylację.

Warto również zaznaczyć, że każdy model dostępny jest w kilku wariantach pod względem rozmiary. Z uwagi na to znajdziemy wąskie materace 80×200, 100×200 lub szersze 140×200 i 180×200 cm.

Co lepsze – materace Fit.4.Sleep czy wersalki? 

Nie da się zaprzeczyć, że zdecydowanie lepiej wyposażyć swoją sypialnię w materace Fit.4.Sleep. Wyróżniają się licznymi właściwościami, które umożliwiają prawidłowe dopasowanie się do potrzeb oraz preferencji użytkownika, dzięki czemu jesteśmy w stanie wyspać się w komfortowych warunkach. Oprócz tego, mamy szeroki wybór pod kątem rozmiaru (dostępne są materace 90×200, 120×200 itp.) oraz wypełnienia, przez co każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Zatem już dziś warto wyposażyć swój salon w wersalkę, a sypialnię – w komfortowe materace Fit.4.Sleep!

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, średnio na sen przeznaczamy aż ⅓ swojego życia, czyli około 8 godzin dziennie. Właśnie dlatego warto zainwestować w gwarantujące higieniczny i zdrowy wypoczynek materace Fit.4.Sleep.

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.