Dostępne na współczesnym rynku materace różnią się między sobą rozmiarem, grubością oraz niewidocznym na pierwszy rzut oka wypełnieniem. Wyróżnić można trzy podstawowe kategorie podłóż do spania, do których zaliczają się między innymi produkty z wypełnieniem piankowym. Czym one są oraz jakimi właściwościami się wyróżniają?

Materace piankowe – czym są? 

Materace piankowe to innowacyjne produkty do spania, które są w stanie zagwarantować nam wysokiej jakości oraz odpowiedniej długości wypoczynek. Jest to możliwe z uwagi na ich wyjątkowe właściwości wynikające z wypełnienia. Stosuje się tutaj różnego rodzaju pianki, które odznaczają się między innymi:

  • niezwykłą miękkością,
  • przyjemnym wrażeniem otulenia,
  • lekkością (w porównaniu, np. do materacy sprężynowych).

Na współczesnym rynku dostępne są materace piankowe różniące się między sobą wypełnieniem. Zatem, co znajduje się w ich wnętrzu?

Materace piankowe – rodzaje

Materace piankowe - dlaczego warto zainwestować w te lokalne produkty?Dębica oferuje różnego rodzaju materace piankowe. Ich właściwości zależą głównie od rodzaju wykorzystanego wewnątrz materiału. Z uwagi na to, można je podzielić na:

  • materace z pianki poliuretanowej – odznaczające się dobra cyrkulacja powietrza i są zalecane dzieciom,
  • materace z pianki wysokoelastycznej – wyróżniają się zwiększoną elastycznością i twardością, gwarantującą dodatkowe tłumienie drgań, przez co są zalecana dla par,
  • materace z pianki termoelastycznej – reagują one na nacisk i temperaturę ciała, dzięki czemu idealnie dopasowują się do anatomicznych kształtów sylwetki.

Oprócz tego, do materacy piankowych często zaliczane są materace lateksowe, których wypełnienie stanowi pianka lateksowa.

Materace piankowe – jak dbać?

Produkty oferowane przez Nowy Targ wyróżniają się jakością i trwałością. Niestety, nawet one ulegają wyeksploatowaniu po 7-15 latach. Na szczęście istnieje wiele metod, dzięki którym możemy zwiększyć żywotność materaców piankowych oraz na dłużej cieszyć się ich pierwotnymi właściwościami. Wystarczy tylko regularnie je:

  • wietrzyć,
  • odkurzać,
  • obracać na drugą stronę (w przypadku modeli dwustronnych).

Nie zapominajmy również o tym, aby przynajmniej dwa razy w roku prać pokrowiec. Współczesne materace piankowe są wyposażone w pokrowce z możliwością ściągnięcia oraz można je prać w domowych warunkach.

Zdrowy i spokojny sen to jeden z elementów, który umożliwia nam prawidłowe funkcjonowanie w ciągu dnia. Z uwagi na to, warto już dziś postawić na komfortowe i przede wszystkim dopasowane do osobistych preferencji materace piankowe.