Choroby oraz liczne schorzenia kręgosłupa to dość powszechny problem, który dotyka Polaków – aż 80% naszej populacji skarży się na uciążliwe bóle pleców. Mogą one mieć różne źródło: siedzący tryb życia, niewielka aktywność fizyczna, a także i nieodpowiednio dobrany materac. Co robić w takim przypadku? Najlepiej zwiększyć aktywność fizyczną oraz zaopatrzyć się w odpowiednio dobrany materac Hilding, który posiada właściwości prozdrowotne.

Materace prozdrowotne – czym są?

Zmaganie się z bólem pleców jest trudne, ponieważ może on być na tyle silny, by znacząco utrudniać wykonywanie nawet podstawowych czynności domowych. Co istotne, może go nasilać źle dobrane podłoże do snu. Warto w takiej sytuacji pomyśleć o zakupie materaca o właściwościach prozdrowotnych. Jednak czym on tak naprawdę jest? Otóż materace o statusie wyrobu medycznego to wyjątkowe produkty, które mają pozytywny wpływ na stan zdrowia użytkownika, a tym samym i pomagają ulżyć w osobom zmagającym się z bólem pleców. Tego typu materace są poddawane rygorystycznym testom, aby sprawdzić ich prozdrowotne właściwości, trwałość oraz higieniczność. Cechy te potwierdzają certyfikaty, na przykład Certyfikat Jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH, który otrzymały wspomniane materace Hilding. Należy pamiętać, by odpowiednio dopasować podłoże do swoich potrzeb, co znaczy, że pod uwagę należy wziąć swoja wagę, wzrost oraz preferencje wobec twardości. Parametry te pozwolą ustalić optymalne właściwości materaca, dzięki którym kręgosłup będzie odpowiednio stabilizowany, a mięśnie nie będą się spinać. Choć materace o właściwościach prozdrowotnych polecane są głównie osobom schorowanym, cierpiącym na wszelkie dolegliwości ze strony kręgosłupa, bardzo często stanowią także wybór użytkowników, którzy chcą profilaktycznie zadbać o kręgosłup i przede wszystkim komfortowo się wyspać.

Materace medyczne Hilding od Pana Materaca

Medyczne prozdrowotne Hilding - znajdziesz je na panmaterac.plMaterace prozdrowotne Hilding znaleźć można między innymi w renomowanych salonach stacjonarnych z materacami Pan Materac, jak również na stronie panmaterac.pl. Dostępne są tam między innymi takie modele o statusie wyrobów medycznych jak Hilding Fandango, Hilding Salsa czy Hilding Pasodoble. Są to zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe, dzięki czemu każdy będzie mógł wybrać model dopasowany do swoich potrzeb i preferencji.

Dlaczego warto kupić materac w sklepie Pan Materac? Przede wszystkim to sprawdzony, cieszący się dobrą renomą dystrybutor, który od 2009 roku zapewnia ludziom zdrowy oraz komfortowy sen poprzez współpracę tylko i wyłącznie z cenionymi producentami, jak np. Hilding Anders. Korzystając z oferty Pana Materaca ma się pewność oryginalnych produktów, ale też atrakcyjnych cen, terminowej i bezproblemowej dostawy, a także fachowego doradztwa w zakresie wyboru odpowiedniego produktu. W efekcie każdy użytkownik ma możliwość zakupu materaca, który w pełni sprosta jego oczekiwaniom, zapewniając mu najwyższej jakości odpoczynek.