Pianki są bardzo chętnie wykorzystywane jako część wypełnienia materaca. Zanim jednak dokonamy zakupu, warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje. Do wkładu materaca może być bowiem zastosowana pianka poliuretanowa, lateksowa, termoelastyczna czy też wysokoelastyczna. Sprawdź, czym się charakteryzuje!

Pianka wysokoelastyczna – sprężystość i trwałość

Pianka to jeden z najbardziej podstawowych elementów wypełnienia materaca. Pianka wysokoelastyczna to jeden z jej rodzajów. To produkt, który wyróżnia się wysoką sprężystością i elastycznością. Świetnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika. Charakteryzuje się ponadto bardzo dobrą żywotnością, trwałością i wysoką jakością. Nie prowadzi do powstania odkształceń czy wgnieceń, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na jakość naszego snu, co oznacza, że możemy korzystać z niej przez lata.

Pianka wysokoelastyczna – idealne podparcie

Pianka wysokoelastyczna w materacach SleepMed - charakterystykaCecha, która sprawia, że pianka wysokoelastyczna jest tak często wybieranym komponentem, to fakt, że zapewnia świetne dopasowanie do ciała. Dzięki licznym punktom podparcia gwarantuje optymalne podparcie dla każdego odcinka naszego kręgosłupa. Zachowuje stałe wsparcie i ugina się jedynie w miejscu ucisku. Komfortowe i bezpieczne podparcie sprawia, że ryzyko nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak ból pleców, karku czy szyi, zostaje zminimalizowane. Ten typ wypełnienia będzie idealny dla tych, którzy szukają solidnego, trwałego podłoża snu. W przypadku pianki VPPHR, zastosowanej w materacach SleepMed, istnieje możliwość doboru stopnia twardości. Wynika to z tego, że w modelach stosuje się aż dwie warstwy tej pianki – to również wpływa na osiągnięcie stabilniejszego podłoża.

Pianka wysokoelastyczna – świeżość i wysoki poziom higieny

Pianka wysokoelastyczna to też dobry wybór dla tych, którym zależy na wypoczynku w czystych, komfortowych warunkach. Wyróżnia się bardzo dobrą przewiewnością, dzięki której we wkładzie materaca nie gromadzą się żadne szkodliwe drobnoustroje. Dzięki temu pomaga zachować optymalny poziom higieny snu. Pozwala skórze oddychać i nie prowadzi do nadmiernego przegrzania się. W piance VPPHR cechy te są jeszcze bardziej spotęgowane. Odpowiada za to innowacyjna technologia Airforce, która została wykorzystana przy tworzeniu pianki. Polega ona na wielostrefowym nacięciu pianki w tzw. kratkę wentylacyjną. Zabieg ten sprawia, że na jej powierzchni powstają otwarte komory. Wystarczą naturalne ruchy na materacu, aby wypchnąć z niego nadmiar ciepła i wilgoci. W ten prosty sposób można uniknąć gromadzenia się bakterii, kurzu czy pleśni. Technologia Airforce sprzyja oddychalności materaca i gwarantuje maksymalny obieg powietrza w jego wkładzie.

Dla kogo materac z pianką wysokoelastyczną?

Ze względu na wysoką jakość i bardzo dobrą trwałość materace z pianką wysokoelastyczną będą dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy pragną, aby wybrany model służył im przez lata. Możliwość dopasowania twardości będzie kluczowa dla tych, którzy mają problemy z kręgosłupem lub charakteryzują się większą budową ciała. W ich przypadku solidniejsze, twardsze podłoże snu jest wskazane. Bardzo dobra przewiewność wkładu sprawia, że materac może być stosowany również przez tych, którzy zmagają się z alergiami lub mają wrażliwą skórę.

Naturalne pianki wysokoelastyczne

Naturalne materace SleepMed również posiadają pianki wysokoelastyczne. Pianka NATURALIS® zawiera olejek rycynowy, który zastępuje szkodliwe związki chemiczne. Wyróżnia się wysoką sprężystością i elastycznością, a do tego odpowiada za skuteczne redukowanie nacisku punktowego. Pianka zapobiega nadmiernemu zapadaniu się ciała i zapewnia najlepsze możliwe ułożenie kręgosłupa. NATURALIS® ma właściwości hipoalergiczne i przeciwbakteryjne. Olejek rycynowy wyróżnia się ponadto działaniem przeciwbólowym i nawilżającym, co czyni wypoczynek jeszcze bardziej komfortowym. Kolejna naturalna pianka wysokoelastyczna, czyli HR Bio, charakteryzuje się otwartokomórkową strukturą, która gwarantuje znakomitą cyrkulację powietrza. Jednocześnie zachowuje bardzo dobrą elastyczność i idealnie dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Umożliwia stabilne podparcie na całym odcinku kręgosłupa. Jej kluczowym komponentem jest olejek sojowy, który jest bezpieczny dla naszej skóry, a do tego zapewnia działanie antyalergiczne.

Jakie są rodzaje pianek?

W materacach SleepMed, poza piankami wysokoelastycznymi, często stosowane są również pianki termoelastyczne, takie jak VitaRest®, Celsius-Waterlily® czy Visco Bio. Pianki termoelastyczne, w odróżnieniu od wysokoelastycznych, są bardziej plastyczne. Nazywa się je „leniwymi”. Bardzo dobrze dopasowują się do naszych naturalnych krzywizn, jednak w niektórych przypadkach mogą nie zapewniać odpowiedniego podparcia. Z tego względu w modelach SleepMed różne rodzaje pianek są łączone, aby wykorzystać ich najlepsze właściwości. W materacu SleepMed Premium Plus dwie warstwy pianki VPPHR zostały zestawione z pianką termoelastyczną Celsius-Waterlily®. Warstwa termoelastyczna cechuje się specjalnym wyprofilowaniem, dzięki któremu zapewnia aż 7 stref komfortu. Zabieg ten powoduje, że każda z kluczowych części ciała ma zapewnione optymalne, dopasowane podparcie. Poszczególne strefy różnią się od siebie stopniem twardości. Pianka ponadto skutecznie reaguje na temperaturę wytwarzaną przez nasze ciało i dzięki temu idealnie dopasowuje się do naszych naturalnych krzywizn. Ze względu na to mięśnie mogą się rozluźnić, ponieważ znika z nich napięcie, a organizm może się w pełni zregenerować.

Pianki to bardzo ważny element wypełnienia materaca. Dzięki nim możemy cieszyć się bardzo dobrą sprężystością i świetnym dopasowaniem. Pianka wysokoelastyczna zadba ponadto o trwałość i jakość podłoża, a do tego przyczyni się do zachowania lepszego poziomu higieny.

wyrób medyczny
Materac SleepMed Premium Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.