Wybór odpowiedniego materaca posiada szczególne znaczenie. Wpływa on nie tylko na naszą wygodę, ale również zdrowie. Warto zatem dopilnować, aby wybrany przez nas model redukował różne nieprzyjemne dolegliwości, a nie je wywoływał. W przypadku materacy SleepMed nie musimy się tego obawiać. Zawierają bowiem prozdrowotne właściwości. Dowiedz się, na czym polega ich działanie i jak dbają o nasze zdrowie!

Właściwości ortopedyczne

Jedne z najistotniejszych właściwości materacy medycznych to działanie ortopedyczne. Zastosowanie specjalnych komponentów, na przykład odpowiedniej pianki termoelastycznej sprawia, że model zyskuje tę cechę. Dzięki niej nie tylko zapewnia zdrowe i bezpieczne podłoże ciała, ale też zapobiega pogłębianiu się dysfunkcji kręgosłupa lub wad postawy. Zainwestowanie w taki materac odpowiednio wcześnie może nawet zapobiec pojawieniu się ewentualnych problemów z kręgosłupem. Oprócz tego możemy liczyć na skutecznie złagodzenie dyskomfortu oraz bólu pleców i karku. Odpowiednie podłoże snu przyczynia się również do skutecznego rozluźnienia mięśni i pozbycia się z nich napięcia, co też wpływa na jakość naszego wypoczynku.

Właściwości przeciwodleżynowe

Właściwości prozdrowotne materacy SleepMed - jakie są?Właściwości przeciwodleżynowe to cecha, która zainteresuje szczególnie osoby starsze albo takie, które mają problemy ze swobodnym poruszaniem się. One bowiem zdają sobie sprawę z tego, że na skutek długotrwałego leżenia w jednym miejscu może dojść do pojawienia się odleżyn, które często są źródłem silnego bólu i dyskomfortu. Mając jednak materac przeciwodleżynowy, nie trzeba się tego obawiać. Konstrukcja modelu powoduje, że nadmierny nacisk, który jest bezpośrednią przyczyną odleżyn, zostaje zredukowany. Co więcej, zastosowanie takich komponentów jak pianka termoelastyczna powoduje, że materac zapewnia prawidłowy przepływ krwi i skutecznie dotlenia tkanki. To również jest niezwykle istotne w walce z odleżynami.

Właściwości antyalergiczne

Kolejny zestaw cech, który decyduje o prozdrowotnym działaniu materaca, to właściwości antyalergiczne. Są one kluczowe dla alergików i wszystkich tych, którzy chcą zadbać o odpowiedni poziom higieny snu. Łóżko to przestrzeń, w której gromadzi się wiele drobnoustrojów, takich jak roztocza, kurz czy pleśń. Mogą znacząco obniżyć poziom komfortu, a w przypadku osób zmagających się z alergiami wywołać nieprzyjemne dolegliwości, takie jak łzawienie oczu, kichanie, kaszel, swędzenie czy nawet zapalenie jamy nosowej. Działanie antyalergiczne pozwala skutecznie uniknąć tych nieprzyjemności. Specjalna budowa materaca gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza i skuteczne odprowadzanie wilgoci, dzięki którym we wnętrzu materaca nie gromadzą się bakterie czy inne drobnoustroje. Wpływa na to również zastosowanie innowacyjnej technologii Airforce, za sprawą której wkład materaca jest nacinany w tzw. kratkę wentylacyjną, co sprzyja swobodnemu obiegowi powietrza wewnątrz materaca. Dzięki temu poziom higieny snu znacznie się poprawia.

7 stref komfortu

Ból, dyskomfort i pogłębianie się wad postawy? W przypadku materacy SleepMed nie trzeba się tego obawiać. Każdy model został bowiem podzielony na 7 różnych stref twardości. Oznacza to, że kluczowe części ciała – czyli głowa, ramiona, plecy, miednica, biodra, kolana i stopy – mają zapewnione indywidualne podparcie. Przykładowo strefa ramion jest bardziej miękka niż strefa bioder. Pomiędzy nimi występują dodatkowo strefy o pośredniej twardości. To powoduje, że podłoże snu staje się niezwykle komfortowe, a sam materac dopasuje się do anatomicznej budowy ciała i zyskuje właściwości rehabilitacyjne.

Materace SleepMed z właściwościami prozdrowotnymi – jakie wybrać?

Materace SleepMed o właściwościach prozdrowotnych będą odpowiednie dla osób starszych, które często zmagają się z różnymi dolegliwościami. Sprawdzą się również u tych, którzy pragną zapobiec ewentualnym schorzeniom i zadbać o swoje zdrowie. Model SleepMed Supreme Plus docenią szczególnie alergicy, jako że materac posiada bardzo dobre właściwości antyalergiczne i antybakteryjne. Zastosowano w nim innowacyjną technologię Airforce, a wkład zrobiono z termoelastycznej pianki VISCO, która również oddziałuje korzystnie na stopień higieny snu. We wkładzie materaca nie gromadzą się żadne bakterie, roztocza czy inne drobnoustroje. Oprócz tego wykorzystano też dwie warstwy pianki VPPHR, dzięki czemu istnieje możliwość doboru twardości modelu. Podłoże materaca dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała i zapewnia wysoki poziom komfortu. Warto wspomnieć również o tym, że jest to najwyższy model z kolekcji Plus, ponieważ mierzy aż 29 centymetrów. Dzięki temu wstawanie z niego będzie o wiele prostsze, również dla seniorów i tych osób, którzy mają kłopoty ze swobodnym poruszaniem się.

SleepMed Hybrid Supreme to kolejny model prozdrowotny godny uwagi. Ma wypełnienie hybrydowe, co oznacza, że łączy w sobie właściwości pianki oraz sprężyn. Sprężyna typu Multi jest 7-strefowa i zapewnia dwa razy więcej punktów podparcia niż standardowe sprężyny kieszeniowe. Dzięki temu stabilnie podpiera kręgosłup, nie przenosi drgań i redukuje nieprzyjemny efekt tzw. fali. Oznacza to, że materac ugina się jedynie w miejscu nacisku. To przyczynia się również do zmniejszenia ryzyka powstania odleżyn. Pianka VitaRest ma właściwości termoelastyczne i zapewnia aż 7 stref twardości. W ten sposób każda część ciała ma zapewnione bezpieczne, zdrowe podparcie. Model zawiera 4 twardości, które możemy dopasować w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Gwarantuje właściwości ortopedyczne, co oznacza, że skutecznie zapobiega rozwojowi dysfunkcji kręgosłupa, a do tego redukuje ból pleców i karku. Wspomaga swobodny przepływ krwi i dotlenienie tkanek, dzięki czemu wykazuje również działanie przeciwodleżynowe.

Materac o właściwościach prozdrowotnych to prawdziwy niezbędnik dla tych, którzy zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami. Innowacyjne działanie materaca zniweluje ból, a także zapobiegnie powstaniu nowych nieprzyjemności. Dzięki takiemu produktowi nawet bardzo schorowane osoby będą mogły cieszyć się jakościowym wypoczynkiem.

wyrób medycznySleepMed Supreme, SleepMed Natura Plus to materac przeznaczony do profilaktyki wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego) oraz zdrowego snu. Producent: SleepMed. Upoważniony przedstawiciel i prowadzący reklamę ABCOMFORT Sp. z o.o.