W jaki sposób najlepiej zadbać o zdrowy i komfortowy sen? Dzisiaj o tym, co jest niezbędne, aby spokojnie wypocząć, zregenerować się i mieć wysoki poziom energii na cały dzień!

Podstawa – czyli podparcie!

Podstawową kwestią, jeśli chodzi o zdrowy i komfortowy sen jest odpowiednie podparcie. W jaki sposób możemy je sobie zapewnić? Istotny jest oczywiście materac. Jego twardość powinna być dostosowana do naszych indywidualnych uwarunkowań, a mianowicie na myśli mamy tutaj nasz wiek, budowę ciała, a także wagę. Nie możemy zapomnieć o tym, aby zwracać uwagę na wypełnienie. Jeśli w szczególności zależy nam na utrzymaniu ciała w zdrowej i stabilnej pozycji przez całą noc to koniecznie musimy wziąć pod uwagę modele typu multipocket, czyli te, gdzie każdą sprężynę umieszcza się w osobnej kieszeni, a także ze starannie opracowaną pianką wysokoelastyczną, która posiada jednocześnie szereg właściwości antyalergicznych. Drugą kwestią, równie ważną jest stelaż. Bez dobrze dopasowanego nie możemy cieszyć się w pełni wszystkimi właściwościami, jakie daje nam materac. Dodatkowo wspomaga on przepływ powietrza, co ma bezpośrednie przełożenie na higienę w łóżku.

Dobra poduszka i porządna kołdra

Porządna kołdra, czyli jak zadbać o komfortowy sen?Na nasz komfort wpływa także poduszka, która przede wszystkim ma utrzymywać w zdrowej pozycji odcinek szyjny naszego kręgosłupa, a także głowę czy też barki. Znaleźć możemy modele w klasycznym kształcie, lecz również specjalne, ergonomiczne, które wnoszą komfort snu na wyższy poziom. Dobrze jest też zwrócić uwagę na poduszki antyalergiczne! Zazwyczaj są to specjalne modele syntetyczne, które w skuteczny sposób zapobiegają rozwojowi grzybów, bakterii czy pleśni. Niestety, tego typu niepożądani goście szczególnie lubią takie miejsca, jak nasze łóżka, które są ciepłe i wilgotne. Dlatego właśnie omawiane modele sprawdzą się nie tylko dla osób szczególnie wrażliwych, lecz dla każdego z nas. Ważną rolę pełni również porządna kołdra. Powinna przede wszystkim przyjemnie otulać, a także dbać o zachowanie temperatury ciała.

Przygotuj się do snu!

Ostatnią kwestią, na którą dzisiaj zwrócimy uwagę jest to, jak najlepiej przygotować się do snu. Zacznijmy od tego, aby się wyciszyć. Tutaj opcji jest kilka. Świetnie sprawdzi się chociażby gorąca kąpiel z aromatycznymi dodatkami, co pozwoli nam oczyścić umysł. Opcją równie dobrą, naszym zdaniem jest joga, a konkretniej na myśli mamy tutaj różnego rodzaju ćwiczenia oddechowe. Skutecznym rozwiązaniem będzie chociażby poczytanie książki chwilę przed zaśnięciem. Koniecznie podkreślmy, że nie powinniśmy oglądać telewizji czy też korzystać z komputera, a nawet ze smartfona. A to ze względu na fakt, że wydzielają one niebieskie światło, które pobudza nasz mózg do działania.

Zdrowy sen. Jest istotny naprawdę z wielu powodów. Dlatego właśnie musimy robić wszystko, aby móc się w prawidłowy sposób zregenerować przez całą noc.