Bywają takie dni, podczas których marzy się jedynie o tym, by wrócić do domu, wykąpać się i przykryć swoją ciepłą, przytulną kołdrą. Problem pojawia się jednak w momencie, w którym ten element wyposażenia sypialni wcale nie zapewnia tak dużego komfortu termicznego, jak powinien. Winowajcą może być słabej jakości pościel, która wywołuje podrażnienia w kontakcie ze skórą.

Czym się kierować wybierając pościel?

Rynek sypialniany stale się powiększa, a co za tym idzie – coraz łatwiej zgubić się pośród dostępnych artykułów wpływających na jakość nocnego wypoczynku. Przy wyborze pościeli sprawa jest jednak dość jasno określona. Najważniejszy jest oczywiście materiał, z którego jest wykonana. Jakie cechy powinien posiadać?

  • Łatwość prania w warunkach domowych. Właściwość ta jest szalenie istotna, ponieważ pościel pierze się regularnie, minimum dwa razy w miesiącu. Właśnie z tego powodu już na etapie wybierania warto zapoznać się z instrukcją czyszczenia i suszenia, którą należy skonfrontować z możliwościami obecnego mieszkania lub domu.
  • Przewiewność. Cecha ta jest ważna ze względu na to, iż pościel znajduje się najbliżej ciała użytkownika. Powinna więc zapewnić mu odpowiedni komfort termiczny poprzez zapobieganie przegrzewaniu się i nadmiernemu poceniu, a także wychładzaniu się w trakcie snu.
  • Pościel powinna być miła w dotyku. Przyjemny materiał zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania, a ponadto zapobiega powstawaniu podrażnień na skórze.
  • Hipoalergiczność to cecha, której zależy przede wszystkim alergikom i astmatykom.
  • Zaufany producent również może być ważnym kryterium wyboru. Popularne przedsiębiorstwa tworzące artykuły sypialniane, takie jak Moana, nie zdobyły bowiem tak wielu pozytywnych opinii bez powodu.

Pościel syntetyczna – czy naprawdę trzeba jej unikać?

Jaka pościel będzie dobrą opcją do Twojego łóżka?Wiele mówi się o tym, że warto wybierać jedynie te komplety pościeli, które mają w składzie 100% naturalnego materiału. Ale czy naprawdę jest tak, że modeli syntetycznych trzeba unikać jak ognia? Nie zawsze. Poliestrowe, najtańsze propozycje faktycznie nie są godne uwagi – ich jedynym atutem jest bowiem bardzo niska cena, natomiast na próżno szukać w nich pozytywnych właściwości. Inaczej wygląda jednak kwestia kołder z mikrofibry, czyli splecionych włókien poliestrowych i poliamidowych o bardzo małej, cieńszej od ludzkiego włosa grubości. Tego typu produkt jest bardzo wytrzymały, a ponadto świetnie dopasowuje się do ciała oraz jest ciepły i miły w dotyku. Jest dobrym wyborem dla alergików, ponieważ stanowi doskonałą zaporę dla roztoczy.

Najwyższy komfort snu pod pościelą naturalną

Nie da się jednak ukryć, iż pomimo stałej pracy nad wydobyciem pozytywnych właściwości z pościeli syntetycznych, modele naturalne wciąż są zdecydowanie najlepszym wyborem. To właśnie popularne propozycje bawełniane, lniane, flanelowe, czy też satynowe są tymi, które zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Pościel tego typu jest uwielbiana dzięki swoim właściwościom termoregulacyjnym oraz antyalergicznym. Ich niezaprzeczalnym atutem jest również przewiewność i trwałość. Naturalne modele dostępne na rynku są przystosowane do prania w warunkach domowych, dzięki czemu charakteryzują się funkcjonalnością.

Na zdrowy i efektywny sen składa się cała masa czynników. Jednym z nich jest właśnie pościel, która często jest bagatelizowana. Warto jednak zadbać o to, by materiał, który ma kontakt ze skórą każdej nocy był odpowiednio dobrany. Odpowiedni model z bez problemu można znaleźć na stronie Sleeping House, której asortyment jest starannie wyselekcjonowany.