Z roku na rok świadomość na temat dbania o środowisko rośnie, dlatego też również producenci materacy starają się zrobić co w ich mocy, by zmniejszyć ślad węglowy. Odpowiedzią na zmieniające się potrzeby konsumentów są materace naturalne, które oprócz wielu dobroczynnych właściwości są również bezpieczne dla ekosystemu. Czym się wyróżniają oraz dla kogo są polecane? 

Materace naturalne – dlaczego warto?

Aktualnie na rynku można znaleźć naprawdę wiele modeli materacy, które różnią się od siebie nie tylko ceną czy rozmiarem, ale także rodzajem zastosowanego wypełnienia, z którego wynikają indywidualne właściwości produktu. To właśnie dzięki nim możemy dopasować podłoże do swoich potrzeb. Grupą produktów, które z miesiąca na miesiąc zyskują na popularności, są między innymi materace naturalne. Dlaczego warto w nie zainwestować? Przede wszystkim dlatego, że do ich produkcji wykorzystano jedynie surowce pozyskane w sposób zrównoważony, dzięki czemu są one przyjazne dla środowiska. Co więcej, zastosowane w ich wnętrzu pianki zostały nasączone naturalnymi olejkami, których zadaniem jest zastąpienie sztucznych związków chemicznych. Dzięki temu powierzchnia materaca wykazuje działanie przeciwbólowe, antybakteryjne i antygrzybicze, przez co poprawia nie tylko jakość wypoczynku, ale także ogólne samopoczucie.

Hilding Nevada – właściwości 

Poznaj materace naturalne, na których czele stoi Hilding Nevada!Jednym z modeli naturalnych, który zasługuje na szczególną uwagę, jest Hilding Nevada. Swoje wyjątkowe właściwości zawdzięcza on innowacyjnej budowie, która bazuje na 7-strefowej sprężynie multipocket, nadającej całej powierzchni doskonałej elastyczności punktowej. Oznacza to, że materac ugina się jedynie w miejscu wywieranego nacisku, nie powodując drgań, mogących przyczyniać się do zbędnych wybudzeń w nocy. Wkład sprężynowy obłożono po jednej ze stron płytą naturalnego lateksu, wpływającego na swobodny obieg powietrza wewnątrz, a także bardzo dobre odprowadzanie wilgoci. Co więcej, warstwa ta idealnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn użytkownika. Zapewniają nie tylko optymalne podparcie dla całego ciała, ale również ułatwiając zmiany pozycji. Z kolei po drugiej stronie sprężyn zastosowano wysokoelastyczną piankę HR Bio, która dzięki otwartokomórkowej strukturze ułatwia wymianę powietrza, a także redukuje nacisk punktowy.

Kto powinien zdecydować się na zakup Hilding Nevada?

Materac naturalny Hilding Nevada to produkt wyróżniający się aż dwoma różnymi stopniami twardości po każdej ze stron, dzięki czemu użytkownik będzie mógł dopasować go do swoich zmieniających się z biegiem lat potrzeb. Model ten będzie doskonałym wyborem przede wszystkim przez alergików, ponieważ zastosowanie naturalnych komponentów, a także optymalny obieg powietrza wewnątrz wkładu ograniczają do minimum gromadzenie czy namnażanie się szkodliwych dla zdrowia mikroorganizmów. Co więcej, produkt ten sprawdzi się również w sypialni osób borykających się na co dzień z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa, a także wśród seniorów. Wynika to z faktu, że sprężysta i elastyczna powierzchnia idealnie dopasowuje się do wszystkich partii ciała, umożliwiając efektywną regenerację. Hilding Nevada to idealna opcja również dla par – nawet tych o dużej różnicy w wadze, a to wszystko za sprawą doskonałej elastyczności punktowej, która sprawia, że ruchy partnera są praktycznie nieodczuwalne.

Materace naturalne to doskonały wybór dla nawet najbardziej wymagających użytkowników. Zapewniają nie tylko optymalne podparcie dla całej sylwetki, ale również są bezpieczne dla zdrowia.

Materac Nevada, jak i wszystkie materace marki Hilding znajdują się w ofercie sklepu SleepingHouse.
W ofercie tego internetowego studia snu znajdują się materace we wszystkich popularnych rozmiarach takich jak:
Materace 80×200, 90×200, 100×200, 120×200, 140×200, 160×200, 180×200 cm. Jest to autoryzowany sklep producenta Hilding Anders.

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/

Oferta dostępna na stronie sklepu SleepingHouse.