Wiele osób podchodzi sceptycznie do zakupu nowego podłoża do snu. Wynika to z faktu, iż nie jest to mała inwestycja, a duża grupa ludzi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważny jest odpowiednio dobrany materac.

Konsekwencje snu na źle dobranym materacu 

Źle dobrany materac to bardzo często zauważany problem. Choć sami użytkownicy w wielu przypadkach nie łączą swoich dolegliwości z tym elementem wyposażenia, wiele ich problemów może wynikać właśnie z tego. Alarmujący powinien okazać się sam fakt przewracania się z boku na bok wieczorem w poszukiwaniu odpowiedniej pozycji, a także poranki przebiegające nieprzyjemnie ze względu na uporczywy ból kręgosłupa. Jeśli takie sytuacje mają miejsce, to znak, że Twoje podłoże może być źle dobrane. Długotrwałe korzystanie z niego może znacząco odbić się na Twoim zdrowiu. Może powodować nadmierne napięcie mięśniowe w odcinku szyjnym, lędźwiowym lub krzyżowym, jak również drętwienia kończyn. Ponadto, niewyspanie się bardzo często wywołuje takie objawy, jak nerwowość, uczucie ciągłego zmęczenia, brak motywacji, czy pogorszenie nastroju. Nie sposób nie wspomnieć również o tym, iż zbyt mała ilość i niska jakość snu to pierwszy krok do pogorszenia odporności.

Materac sprężynowy – czym się wyróżnia?

Materac sprężynowy - czy warto go kupić?Rozwiązaniem problemów wymienionych powyżej może okazać się materac sprężynowy. Jest to rodzaj podłoża do snu, które zostało zbudowane na bazie sprężyn kieszeniowych lub multipocket znajdujących się w osobnych, materiałowych kieszonkach. Dzięki takiemu rozwiązaniu sprężyny nie są od siebie zależne, a co za tym idzie – podłoże ugina się jedynie w miejscu nacisku, a nie na całej swojej powierzchni. We wnętrzu wyrobu tego typu znajdują się również pianki, czyli najszybciej rozwijające się surowce na świecie. Pełnią one funkcję amortyzatorów, a ponadto podwyższają komfort użytkowania. Materace sprężynowe są bardzo odporne na odkształcenia, dzięki czemu przez długie lata nie zmieniają swojego kształtu. Ich sprężystość i elastyczność sprawia ponadto, że są to niesamowicie  wygodne i spełniają oczekiwania wszystkich, nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Elastyczność punktowa gwarancją wygody

Wspomniane sprężyny multipocket to elementy, które decydują o elastyczności punktowej danego wyrobu. Cecha ta sprawia, że podłoże doskonale dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała użytkownika. Ponadto, nie przenosi nacisków po całej powierzchni materaca, dzięki czemu materace sprężynowe sprawdzają się doskonale w przypadku par, również tych o dużej różnicy wagowej. Jest tak, ponieważ elastyczność punktowa sprawia, że jedna ze śpiących osób nie odczuwa zmiany pozycji drugiej. Cecha ta jest gwarantowana w podłożu o każdym rozmiarze. Możesz cieszyć się nią bez względu na to, czy wybierzesz materac sprężynowy 120×200, 200×200 czy 80×200.

Materac sprężynowy to inwestycja na lata, na którą warto się zdecydować. Dobór odpowiedniej twardości i wielkości sprawi, że z pewnością będziesz mógł błogo wypocząć, a bezsenność przestanie być Twoim problemem.

Sprawdź ofertę materacy: https://sleepinghouse.pl/135-materace-120×200

Materace Hilding polecane przez https://www.zdrowykregoslup.pl/