Bardzo ważne jest to, aby osoba obłożnie chora leżała na materacu możliwie jak najlepszej jakości. Dlaczego? Głównie ze względu na to, że odpowiednie podłoże wpływa na profilaktykę odleżyn, na którą są szczególnie narażone osoby nie mające możliwości wychodzenia z łóżka. Jaki materac dla osoby obłożnie chorej wybrać i na co zwracać uwagę.
Elastyczny materac piankowy o statusie wyrobu medycznego
Zastanawiasz się, czy uda Ci się znaleźć materac spełniający wszystkie Twoje wymagania, a dodatkowo taki, który nie obciąży nadmiernie Twojego budżetu? Na szczęście jest dostępny taki produkt – mowa tutaj o modelu Hilding Salsa, który powstał specjalnie z myślą o osobach obłożnie chorych, ale nie tylko. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wygodny i komfortowy materac to coś, co jest najważniejsze dla leżącego chorego. Gdy możliwości wstawania z łóżka są ograniczone lub jest to całkowicie niemożliwe, trzeba zaopatrzyć się w wyrób, który nieco ulży w tym niełatwym okesie. Model Salsa powstał na bazie połączenia pianki poliuretanowej FlexiFoam z pianką termoelastyczną – takie zestawienie zapewnia niespotykaną wygodę, elastyczność i plastyczność. Struktura i gęstość wkładu zostały stworzone w taki sposób, aby wyrób dopasowywał się do kształtu ciała, a jednocześnie zapewniał stabilne wsparcie dla kręgosłupa i nie zmuszał do zbędnych napięć mięśniowych. Do zakupu może zachęcić szczególnie fakt, iż produkt otrzymał status wyrobu medycznego w klasie I, co oznacza, że jego właściwości zostały potwierdzone restrykcyjnymi testami i badaniami.
Podłoże reagujące na temperaturę ciała
Hilding Rumba to model, który idealnie sprawdzi się w sypialni osoby obłożnie chorej – charakteryzuje się uniwersalnym, średnim poziomem twardości i powstał z połączenia dwóch materiałów o niesamowitych właściwościach. Pierwszy z nich to pianka termoelastyczna, która dopasowywuje się do indywidualnego kształtu ciała i pozycji snu dzięki temu, że reaguje na temperaturę oraz wagę użytkownika. Kolejną warstwę stanowi pianka Velvet Touch, która sprawia, że materac jest sprężysty, wytrzymały i odporny na odkształcenia. Stabilne podparcie dla kręgosłupa oraz plastyczność to coś, co znacząco wpływa na profilaktykę odleżyn. Kolejną zaletą modelu Rumba jest antyalergiczność – wszystkie materiały użyte w produkcji tego materaca są bezpieczne dla zdrowia, dzięki czemu nie trzeba się martwić o ewentualne podrażnienia. Podobnie jak poprzednik, jest na tyle elastyczny, że sprawdzi się również na łóżkach z regulacją podnóżka i zagłówka.
Czy materac sprężynowy również się sprawdzi?
Oba powyższe modele są materacami piankowymi, a więc może pojawić się pytanie, czy wybór może paść na materac sprężynowy. Oczywiście, że tak – najpierw jednak warto to skonsultować z lekarzem lub fizjoterapeutą, ale to dotyczy każdego podłoża. Jeśli jednak uważasz, że sprężyny zapewnią Ci wyższy poziom komfortu – zapoznaj się z modelem Hilding Pasodoble. Powstał z dbałością o każdy szczegół, co zostało docenione przez ekspertów z całego świata. Przeszedł pozytywnie wszystkie specjalne testy i rygorystyczne analizy, które potwierdziły, że jest to podłoże wygodne, higieniczne i ergonomiczne. Poza sprężynową bazą zapewniającą niesamowitą elastyczność punktową, w jego wnętrzu znajduje się także pianka poliuretanowa, sizal oraz mata kokosowa – wszystko to, aby zapewnić Ci jak najlepsze warunki.
Zaufaj ekspertom i wybierz któryś z powyższych modeli – wszystkie z nich zostały wyróżnione certyfikatami znanymi na całym świecie oraz statusem wyrobu medycznego. Sam materac nie przywróci Ci zdrowia, ale na pewno zapewni komfort, który jest bardzo ważny w tej niełatwej sytuacji.