Sprężyny to baza materaca, która jest znana już od bardzo wielu lat. Jednak dopiero stosunkowo niedawno wprowadzono innowację polegającą na umieszczeniu każdego elementu w pojedynczej kieszonce. Dzięki takiemu rozwiązaniu materace cechują się niespotykaną elastycznością punktową i nie przenoszą drgań. Brzmi zachęcająco? W takim razie zapoznaj się z poniższymi produktami, które sprawią, że zakochasz się w podłożach kieszeniowych!

Wygoda i właściwości prozdrowotne

Wydaje Ci się, że materac o statusie wyrobu medycznego nie może być wygodny? Nic bardziej mylnego! SleepMed Hybrid Supreme to model wyprodukowany przez topowego producenta materaców ortopedycznych. Został zbudowany na bazie szczególnego rodzaju sprężyn kieszeniowych – mowa tutaj o sprężynach multipocket, które charakteryzują się drobniejszym rozmiarem i większym zagęszczeniem. Większa ilość elementów na powierzchni materaca sprawia, że elastyczność punktowa jest na tyle duża, że nawet najbardziej wymagający użytkownicy (również osoby z bólami kręgosłupa oraz pary o sporej różnicy wagowej) będą z niego zadowoleni. Podłoże posiada siedem zróżnicowanych stref twardości, które umożliwiają optymalne dopasowanie się wkładu do budowy anatomicznej ciała osoby śpiącej. Kręgosłup jest idealnie podparty, a komfort użytkowania jest naprawdę duży. O wygodę zadbano również dzięki temu, że w przypadku tego modelu zastosowano ruchomą piankę termoelastyczną – zmiana jej położenia pozwala na uzyskanie aż czterech zróżnicowanych rozwiązań! Dzięki temu użytkownik może w każdej chwili zmienić twardość i odczuwalny komfort na taki, jaki w danym momencie najbardziej odpowiada jego potrzebom.

Materac kieszeniowy o dwóch twardościach

Materace kieszeniowe - wybierz najlepszy!Jeśli nie wiesz, który poziom twardości wybrać, zdecydowanie powinieneś zapoznać się z modelem Hilding Zorba. Po obu stronach wkładu zastosowano materiały o różnych właściwościach, dzięki czemu użytkownik może wybierać pomiędzy średnią a dużą twardością. Każdy posiada swoje indywidualne preferencje, które mogą zmieniać się w czasie – takie rozwiązanie pozwoli na cieszenie się wygodnym, odpowiednio dobranym materacem przez długie lata. Te materace kieszeniowe wyróżniają się tym, że we wnętrzu znajduje się warstwa pianki lateksowej. Jest to materiał, który charakteryzuje się wysoką sprężystością, wytrzymałością i odbojnością – dzięki tym cechom osoba śpiąca może poczuć się jak na delikatnej chmurce. Podłoże doskonale dopasowuje się do kształtu ciała, a jednocześnie stabilnie podpiera kręgosłup. Model stworzony w taki sposób sprawdzi się niemalże w każdej sypialni – również u osób wrażliwych na wszelkiego rodzaju alergeny, ponieważ wszystkie materiały zastosowane do produkcji materaca są bezpieczne dla zdrowia.

Bardzo twardy Hilding Pasodoble

Sprężyny kieszeniowe są na tyle uniwersalną bazą, że świetnie podpierają użytkowników o przeróżnych potrzebach. Sprawdzają się również w sypialniach u osób ciężkich, o wadze powyżej 100 kg oraz takich, które po prostu preferują sen na bardzo twardym podłożu. W modelu Hilding Pasodoble zastosowano podłoże o twardości H4, które zostało podzielone na siedem zróżnicowanych stref komfortu. Takie rozwiązanie sprawia, że materac mimo wszystko jest wygodny. Zastosowanie maty kokosowej oraz utworzenie specjalnych profilowań i nacięć we wkładzie materaca sprawiło, że wentylacja wewnątrz wyrobu jest na bardzo wysokim poziomie.

Każdy człowiek spędza w łóżku średnio ⅓ swojego życia. Warto zadbać o to, aby był to dobrze spędzony czas. Powyższe modele z pewnością będą miały bardzo pozytywny wpływ na nocny wypoczynek i sprawią, że będzie bardziej komfortowy i efektywny.