Idealnie dopasowany do potrzeb użytkownika materac to gwarancja komfortowego, zdrowego i efektywnego snu. Do jednych z najczęściej wybieranych materacy do spania zaliczają się materace średniotwarde, które zapewniają wysoki poziom wygody we własnym łóżku. Jednak czym cechują się te materace oraz kto może z nich korzystać? 

Czym jest twardość materaca?

Twardość materaca to pojęcie względne, ponieważ tak naprawdę dla każdego użytkownika będzie inna. z uwagi na to wybierając materac trzeba zdawać sobie sprawę z rodzaju preferowanej twardości materaca. Jednak materace do spania można podzielić również z uwagi na skalę twardości. Prezentuje się ona następująco:

 • H1 – materace miękkie, przeznaczone dla osób ważących do 60 kg,
 • H2 – materace średniotwarde, przeznaczone dla osób ważących między 60-80 kg,
 • H3 – materace twarde, przeznaczone dla osób ważących między 80-100 kg,
 • H4 – materace bardzo twarde, przeznaczone dla osób ważących powyżej 100 kg.

Wśród najczęściej wybieranych materacy znajdują się materace średniotwarde od Hilding Anders. Są one swego rodzaju alternatywa dla osób wahających się między za miękkim, a za twardym materacem. Wśród nich wyróżnić można kilka modeli.

Materace średniotwarde – właściwości

Nowoczesne materace średniotwarde - dla kogo to dobry wybór?Materace średniotwarde gwarantują użytkownikowi wysoką jakość snu oraz stabilne podparcie kręgosłupa. Umożliwia to prawidłową regenerację po ciężkim dniu w pracy lub szkole. W ofercie lokalnych sklepów znajduje się wiele materacy, w tym:

Każdy wymieniony materac średniotwardy posiada wyjątkowe cechy, którym warto przyjrzeć się bliżej. Wynikają one przede wszystkim z zastosowanego wkładu – pianki termoelastycznej, maty Sizal czy pianki FlexiFoam. Niezależnie od połączenia, materace średniotwarde od Hilding idealnie spiszą się w każdej sypialni zapewniając komfortowy i efektywny sen zarówno niemowlaka, jak i nastolatkom czy dorosłym.

Kto wyśpi się na materacach średniotwardych?

Materace do spania to niezastąpione produkty, które powinny towarzyszyć każdemu człowiekowi od początku życia. Umożliwiają prawidłowe wysypianie się, a o za tym idzie chociażby dobre samopoczucie czy energię na cały dzień. Pomagają również prawidłowo się rozwijać oraz wspomagają zachodzenie licznych zmian w organizmie. Nic zatem dziwnego, że materace średniotwarde świetnie spiszą się w domach:

 • alergików,
 • par i singli,
 • niemowląt,
 • nastolatków,
 • dorosłych,
 • osób aktywnych,
 • osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa.

Materace średniotwarde idealnie sprawdzą się w każdej sypialni – nie ważne czy należy ona do niemowlęcia, nastolatka czy dorosłego! Szeroki wybór materacy o średniej twardości sprawia, że każdy może cieszyć się komfortowym oraz efektywnym snem niezależnie od wieku czy stanu zdrowia!