Nowy rok to zawsze doskonała okazja do refleksji nad własnym życiem i postanowieniami na przyszłość. Styczeń, będący pierwszym miesiącem kalendarzowego roku, staje się symbolicznym punktem startowym dla wielu ludzi, którzy zaczynają planować i określać swoje cele na nadchodzące miesiące. W poniższym artykule dowiesz się, jakie plany na styczeń powinieneś sobie postawić, aby uznać, że ten miesiąc był bardzo dobry dla Twojego ogólnego rozwoju! Jesteś ciekawy naszych propozycji? Jeśli Twoja odpowiedź jest twierdząca, to koniecznie czytaj dalej!

Plany na styczeń, czyli określenie swoich styczniowych celów

Początek nowego roku to idealny czas na to, aby określić swoje plany i cele na styczeń. Jeśli będziesz konsekwentny, to mogą się one stać Twoją codzienną rutyną na kolejne miesiące. Poznaj nasze propozycje planów na styczeń!

  • Pić co najmniej dwa litry wody dziennie

Nie od dziś wiadomo, że spożywanie dziennie odpowiedniej ilości wody przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia. Warto o to porządnie zadbać od nowego roku i pilnować, aby codziennie pić co najmniej dwa litry płynów. Może to być zwykła woda, ale również herbaty oraz niesłodzone napoje. Możesz w swoim smartfonie zainstalować specjalną aplikację, której zadaniem będzie przypominanie Ci o piciu wody – to z pewnością ułatwi Ci to z początku trudne zadanie!

  • Plany na styczeń, czyli określenie swoich styczniowych celówNie obgryzać paznokci

Jeśli od dłuższego lub krótszego czasu masz problem z obgryzaniem paznokci, to koniecznie postaw sobie za styczniowy cel zaprzestanie tej czynności. Możesz w tym celu kupić specjalne lakiery do paznokci, które nie są zbyt dobre w smaku i, które sprawią, że na samą myśl o obgryzaniu będziesz bardzo zniechęcona.

  • Czytać codziennie co najmniej przez pół godziny

Wiemy, że codzienny wir obowiązków zawodowych i rzeczy do wykonania w domu może sprawić, że nie będziesz miał chwili dla siebie. Dlatego też od stycznia zacznij zwracać bardziej uwagę na swoje potrzeby. Jeśli jesteś molem książkowym i bardzo brakuje Ci w swojej codzienności właśnie czytania, to koniecznie znajdź, choć pół godziny na spokojnie posiedzenie na kanapie czy przy stole w jadalni i zagłębienie się w daną historię!

  • Co najmniej raz w tygodniu zadzwonić do wybranego członka rodziny

W dorosłym życiu bardzo ważne jest dbanie o dobre relacje z członkami swojej rodziny, a zwłaszcza wtedy, kiedy nie mieszkacie blisko siebie. Dlatego też świetnym pomysłem będzie dzwonienie do wybranego członka rodziny, np. mamy, taty, babci czy siostry i krótka rozmowa z nimi. Pozwoli Ci to dowiedzieć się, co u nich słychać oraz być na bieżąco z ich życiem. Dzięki takiej rutynie wasze relacje z całą pewnością się polepszą! Pamiętaj, że nie musi być to dwugodzinna rozmowa, a wystarczy dosłownie chwilka i kilka zdań, aby dana osoba poczuła się ważna.

  • Raz dziennie zjeść owoc oraz warzywo

Największymi naturalnymi źródłami witamin są owoce i warzywa, dlatego, jeśli chcesz uzupełnić właśnie te składniki w swoim organizmie, to koniecznie od stycznia ustal, że będziesz codziennie jeść jeden owoc oraz jedno warzywo. Owoce mogą być różne, np. gruszki, banany czy truskawki. Z warzyw polecamy pomidory, marchewkę oraz ziemniaki. Możesz je wykorzystywać do przyrządzania pysznych koktajli, jeść jako dodatek do kanapek czy traktować jako część obiadu.

  • Robić codziennie 10 tysięcy kroków

W życiu bardzo ważna jest również aktywność fizyczna, dlatego możesz śmiało wprowadzić do swojego życia od stycznia zasadę robienia co najmniej 10 tysięcy kroków dziennie. Dla osób, które pracują zdalnie lub mają biurową pracę może być to dość trudne do osiągnięcia, ale warto postawić sobie taki cel od stycznia i starać się go wypełniać! To z całą pewnością dobrze wpłynie na Twoje zdrowie oraz kondycję fizyczną.

  • Codziennie ćwiczyć wybrany język

Od zawsze chciałeś nauczyć się języka francuskiego, hiszpańskiego czy chińskiego? Nigdy nie miałeś na to czasu, aby wystarczających chęci? Od nowego roku możesz to zmienić! Zainstaluj w swojej komórce specjalną aplikację, która pomoże Ci w nauce nowego języka obcego. Jeśli Twoje umiejętności w danym języku są już dość dobre, to możesz ćwiczyć go poprzez oglądanie filmów czy seriali właśnie w tym języku, ale z pomocą polskich napisów. Słuchanie obcojęzycznej muzyki również może pomóc Ci w nauce nowego języka!

  • Prowadzić organizer, kalendarz lub planer

Wiele osób uważa, że nowy rok to idealny czas na rozpoczęcie swojej przygody w prowadzeniu organizera, kalendarza czy planera. Wybierz jeden z nich i zapisuj w nim wszystko, co najważniejsze, np. daty urodzin najbliższych, daty i godziny ważnych spotkań czy grafik w pracy lub plan zajęć na uczelni. Taka organizacja pomoże Ci w ustalaniu codziennego planu i ułatwi zapamiętanie wszystkiego, co najważniejsze!

  • Wysypiać się

Powszechnie wiadomo, że sen jest bardzo ważną częścią życia każdego człowieka. W dużej części przypadków jest on zbyt krótki lub nieoptymalny, co może negatywnie wpływać zarówno na zdrowie, jak i na codziennie samopoczucie i poziom energii. Dlatego też zainwestuj w jeden z wielu doskonałej jakości materacy dostępnych na tej stronie: www.hilding.pl. Możesz również kupić materac o wybranych wcześniej wymiarach, np. 200×190 cm, który znajdziesz tutaj: www.sleepinghouse.pl. Jest to doskonała opcja dla par, ponieważ zapewnia dużą ilość miejsca dla obojga partnerów. Jeśli chcesz kupić idealny materac w sklepie stacjonarnym, to polecamy odwiedzić jeden z nich w mieście Nowy Sącz.

Jak możesz zauważyć, Twoje cele na styczeń mogą być różne i dotyczyć kompletnie innych sfer codziennego życia. Najważniejsze jest to, aby były one optymalne i indywidualnie do Ciebie dostosowane. Nie poddawaj się, jeśli na początku będzie trudno, ponieważ w niektórych przypadkach na pewno będzie, lecz dąć do osiągnięcia swoich celów!